close
Genel

Geleceği Yazan Kadınlar Projesine Anlamlı Ödül

Teknolojide kadın istihdamını artırmak amacıyla hayata geçirilen Türkiye’nin en büyük kadın yazılım, eğitim ve gelişim platformu “Geleceği Yazan Kadınlar” yurtdışında da büyük ilgi gördü. Turkcell tarafından hayata geçirilen proje, Barselona’da gerçekleştirilen Global Mobil Ödülleri’nde, Kadın İçin Teknoloji kategorisinde Sektör Liderliği Ödülü’nü aldı.

Turkcell, Barselona’da gerçekleştirilen GSMA Mobil Dünya Kongresi kapsamında düzenlenen Glomo Ödülleri’nde (Glomo Awards-Global Mobile Awards) bir başarıya daha imza attı. Turkcell, hayata geçirdiği Geleceği Yazan Kadınlar projesiyle Outstanding Achivement (Olağanüstü Başarı) kategorisinde ‘Women4Tech’ Industry Leadership (Kadın İçin Teknoloji Sektör Liderliği) ödülünü aldı.

Bu yıl ikincisi için başvuruların alındığı Geleceği Yazan Kadınlar projesi ile lise ve üniversite mezunu ya da halen üniversitede okuyan 18 yaş üzeri, mobil teknolojiler geliştirip bu alanda iş kurmak ve çalışmak isteyen kadınlar hedefleniyor.

Geleceği Yazan Kadınlar projesi kapsamında, katılımcılara başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar Android uygulama geliştirme eğitimleri veriliyor. İki ay süren eğitimler sonunda katılımcılar kod yazmayı ve uygulama geliştirmeyi öğrenerek girişimci olma fırsatı yakalıyor ve istihdam imkanlarına kavuşuyor.

Program hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın.

Yorum Gönder

twenty − 5 =