close
Kitlesel Fonlama

Funded In America: Kadın Girişimcilerin İlham Veren Hikayeleri

Girişimci olmanın zorlukları malum. Fikrinizi hayata geçirmek için kalabalıklara sesinizi duyurmak ve yatırımcı bulmak gibi zorlu görevleriniz var. Üstelik kadınsanız bunların yanına bir de sosyolojik önyargılar ekleniyor.

Neyse ki kitlesel fonlama gibi alternatif kaynaklar sayesinde bu işler günümüzde artık daha kolay. Kitlesel fonlama platformları sayesinde kadın erkek birçok girişimci projesine fon buluyor. “Funded in America” isimli program da o girişimcilerin hikayesini konu alıyor.

Girişim/yatırım programı denince akla hemen Shark Tank gelse de Funded in America’nın konusu ünlü reality showdan epey farklı. Ünlü kadın girişimci Lala Anthony’nin sunduğu program, odağına kadın girişimcileri alıyor. Lala Anthony girişimlerini kitlesel fonlama yoluyla hayata geçiren kadınların hikayelerini bizlere aktarıyor.

Medya şirketi SoulPancake, kitlesel fonlama platformu Indiegogo ve T-Mobile ortaklığıyla hayata geçirilen video serisinin ilk bölümü de yayınlanmış durumda. İlk bölümde kadınlar için sporcu türbanı üreten ASIYA isimli girişimin kurucuları Fatimah Hussein ve Jamie Glover konuk oluyor.

SoulPancake’in Facebook ve YouTube kanallarından yayınlanacak olan programın ilk bölümüne hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorum Gönder