close

Apple, yeni iPhone’larda kulaklık girişini kaldırdığında bu herkesi memnun etmemişti. Ancak ardından gelen AirPods kulaklıklar hemen hemen herkesi büyüledi. Normal kulaklık boyutunda ama tamamen kablosuz! Üstelik aşırı havalı. İsim Apple olunca fiyatı elbette ona göre. Neyse ki AirPods’a ulaşamayanlar için alternatif çok. Funcl da onlardan biri.

Funcl’ın öne çıkan özelliği, kablosuz kulaklık deneyimini son derece uygun fiyatla buluşturması. Fucl kullanıcılara iki alternatif sunuyor. İlki Funcl W1.

W1, aynı zamanda kulaklığı şarj eden küçük bir beyaz taşıma çantasıyla geliyor. Şirket tek bir şarjla 4,5 saatlik pil ömrü vadediyor. Cihaz, stabil ve düşük güçlü bir bağlantı için Bluetooth 5.0 kullanıyor. Cihazın yan tarafında açma/kapama ve müzik ve telefon görüşmelerinizi kontrol etmek için çalışan bir dokunmatik tuş yer alıyor. IPX5 derecesine sahip olan cihaz denizde olmasa bile yağmur altında suya dayanıklılık gösteriyor. W1’in ön sipariş fiyatı sadece 19 dolar.

Şirketin ikinci seçeneği Funcl AI. W1’den hem fiyat hem de özellik anlamında biraz daha yukarıda olan cihaz, şarj kutusuyla kullanıldığında 24 saat kullanım ömrüne sahip. Oyuncu odaklı geliştirilen AI, Qualcomm’un ses çipini kullanıyor ve çok düşük bir gecikme süresi (60ms) sunuyor. Bu kulaklığın ön sipariş fiyatı ise 54 dolar.

Funcl bu akıllı kablosuz kulaklıklarını üretime geçirmek için kitlesel fonlamayı tercih etti. 50.000 dolar fon hedefiyle yola çıkan şirket 700.000 doların üzerinde fon toplamayı başardı.

Funcl’ın kablosuz kulaklıklarını incelemek ve ön sipariş vermek için buradan kitlesel fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder

ten − 10 =