close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Filament Üretim Makinesi FlaX İle Kendi 3D Yazıcı Atölyenizi Kurun

Günümüzün en eğlenceli teknolojilerinden biri 3D yazıcılar. Hem profesyonel hem de hobi amaçlı kullanılabilen cihazlar sayesinde hayal ettiğimiz her şeyi basabiliyor, yaratıcılığımızı dışarı vurabiliyoruz. Ancak hayallerimizi gerçeğe çevirmek, yani tasarladığımız ürünü basabilmek için önce hammaddeye, daha sonra bu hammaddeyi basıma hazır hale getirecek bir aracıya ihtiyacımız var. Filament Üretim Makinesi FlaX işte tam olarak bunu yapıyor!

3 boyutlu yazıcı kullanıcıları başta olmak üzere üretim ile ilgilenen herkesin zevkle kullanabileceği FlaX, kompakt ve pratik yapısıyla dikkat çekiyor. FlaX ile çalışma masanızda bile kolayca kendi filamentinizi üretebilirsiniz.

FlaX, içine gerekli hammaddeyi koyduktan ve istediğiniz ayarlamaları yaptıktan sonra geri kalan her şeyi tek başına yapıyor. Size sadece tuşa basmak kalıyor.

Hem Çevre Dostu Hem Ekonomik

Geri dönüşüm odaklı tasarlanan ve ABS, PLA, PP gibi pek çok hammaddeden filament basabilen FlaX çevrenizdeki her türlü hurda plastikten veya granül halde piyasada bulunabilen hammaddelerden filament üretebiliyor. Pet şişe ve plastik tabak gibi evsel atıklar da buna dahil.

3D yazıcınızdan hatalı çıkan parçaları da yeniden hammadde olarak kullanabilirsiniz. Böylece hem çevreyi korumuş hem de maliyetleri minimuma indirmiş olursunuz.

Saatte 1 kg filament üretme kapasitesine sahip olan makine, aralıksız olarak 72 saat çalışabiliyor. Siz de kargo bekleme derdinden kurtularak projelerinize daha fazla zaman ayırma şansı elde ediyorsunuz.
Ne Düşünüyorsunuz?

Yerli bir proje olan FlaX, seri üretime geçmek için fon desteği arıyor. Bunun için Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyası hazırlığında olan proje sahipleri, ön sipariş almaya başlamadan önce siz potansiyel müşterilerin yorumlarını ve görüşlerini merak ediyor.

Proje hakkında detaylı bilgi almak ve yorumlarınızı ekibe iletmek için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder