close

Kitlesel fonlama, girişimcilik dünyasına atılmak ve yenilikçi fikrinizi gerçeğe dönüştürmek için müthiş bir yoldur. Daha önce herhangi bir iş tecrübesine sahip olmayan birçok insan, bu yolla hatırı sayılır miktarlarda destek topladı ve işletmelerinin temellerini attı.

Kitlesel fonlama muazzam bir şekilde büyümeye devam ediyor ve bunun arkasında yatan önemli sebepler var. Fikrinizi finanse etmek için hala kitlesel fonlamayı denemediyseniz, sizi cesaretlendirecek 15 sebep sıraladık:

1. Hikayenizi anlatmanızı sağlar. Kitlesel fonlama, hikayenizi anlatmanın, ürününüzü oluşturmak için ilham aldığınız şeyleri paylaşmanın, sizi devam etmeye teşvik eden şeylerin nedenini ve bunun sizin için neden önemli olduğunu anlatmanın en iyi yoludur.

2. Fikrinizi onaylamanızı sağlar. Kitlesel fonlama ürününüzün hedef müşteri tarafından kabul görüp görülmediğini test etmek için en iyi yoldur.

3. Konsept aşamasındaki fikrinizin gerçeğe dönüşmesini sağlar.

4. Geri bildirim. Müşteriler ürününüzle ilgili fikirlerini paylaşmak isteyecektir. Onlardan gelecek geri bildirimler sayesinde müşterinin ihtiyaç duyduğu şeyleri daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

5. Topluluk oluşturur.

6. Kampanyanız bittikten uzun süre sonra bile işinizi desteklemeye devam edecek marka savunucuları ve destekçi toplamanızı sağlar.

7. Etkileyici bir sosyal medya desteği sunar.

8. Güçlü bir ekip kurmanızı sağlar. Başarılı bir kitlesel fonlama kampanyası yürütmek ciddi bir iştir ve özveri gerektirir. Başarılı olmak için zamanınızın büyük bölümünü bu işe harcamanız gerekir. Yalnızsanız bu daha zordur. Bu yüzden size yardımcı olması için iyi bir ekibe ihtiyacınız var. Kampanyanızın destek toplaması için çalışan herkes, ekibinizin bir parçasıdır. Bu, takım üyelerinin becerilerini değerlendirmek ve ileride kimlerin mükemmel bir çalışan olacağını belirlemek için harika bir yoldur.

9. Büyük paralar harcamadan büyük bir destek elde etmek için müthiş bir alternatiftir.

10. Bankalara, risk sermayesi şirketlerine ve melek yatırımcılara ihtiyaç duymadan fon toplamanın harika bir yoludur.

11. Nihai hedefinizin çok daha üzerinde bir gelir elde etmenizin önünde herhangi bir engel yoktur.

12. Sahip olduğunuz her şeyi kaybetme riskini en aza indirger.

13. Daha fazla yatırım alma şansınızı artırır.

14. Kitlesel fonlama sizi daha iyi bir girişimciye dönüştürür.

15. Momentumu sürdürmenizi sağlar.

Hala ikna olmadıysanız, Simon Walker’ın konu hakkındaki görüşleri, fikrinizi değiştirmenize yardımcı olacaktır.

Yorum Gönder