close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Fantastik Bir Osmanlı Hikayesi: Osmanlı İmparatorluğu Muhteşem Binyıl

Yerli bilgisayar oyunlarına iddialı bir yapım daha ekleniyor. Osmanlı İmparatorluğu: Muhteşem Binyıl isimli oyun, Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama yolculuğuna başlamadan önce oyunseverlerin yorumlarını bekliyor!

FPS türündeki hikaye tabanlı oyun, konusunu ve temasını adından da anlaşılacağı üzere Osmanlı İmparatorluğuna dayandırıyor. Ancak oyun birtakım sürprizleri de barındırıyor. Tarihi bir yapım olmasına rağmen oyunda zaman yolculuğu, vampirler, dinozorlar, devasa örümcekler gibi fantastik öğeler yer alıyor.

Oyunda Alp Er Tunga’nın macerasına ortak oluyoruz. Bölümleri geçerken birçok farklı karakter ve senaryoyla karşılaşıyoruz. Oyun 15 bölümden oluşuyor ve her biri farklı bir fantastik macera içeriyor.

Oyun üçleme olarak düşünülmüş ve Osmanlı İmparatorluğu: Muhteşem Binyıl bu serinin ilk bölümü olarak kurgulanmış. Şimdilik PC için Windows ortamına göre hazırlanan oyun, Arıkovanı kampanyasının ardından global dijital oyun marketlerinde de satışa çıkacak. Geliştiriciler ayrıca DX11, VR desteği, iOS ve Android platformları için de çalışmalarını sürdürüyor.

Bağımsız ve küçük bir ekip tarafından geliştirilen projenin, ileriki aşamalarda kitap, dizi, film ve animasyon gibi birçok farklı kola da ayrılması hedefleniyor.

Osmanlı İmparatorluğu: Muhteşem Binyıl, tüm bu hedeflerini gerçekleştirmesi için 140.000 TL fona ihtiyaç duyuyor.
Ekip bu fonu oyunseverlerin yardımıyla Arıkovanı kitlesel fonlama kampanyasıyla elde etmeyi hedefliyor.

Proje kitlesel fonlamaya açılmadan önce ise siz oyunseverlerin yorum ve görüşlerini bekliyor. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak ve geliştirici ekibe fikirlerinizi aktarmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder