close
Kitlesel Fonlama Kampanyaları

Evde Bitki Yetiştirmek İsteyenler İçin Akıllı Çözüm

Bitki yetiştirmek isteyen ancak bahçesi olmayanlar için akıllı bir çözüm var. Aspara isimli akıllı cihaz, evinizde basitçe taze sebze ve bitki yetiştirmenizi sağlıyor.

Evde bahçe kurmak ve sebze yetiştirmek her zaman mümkün olmayabiliyor. Çoğu evde bunun için yeterli alan yok veya bitki yetiştirmek için doğru koşullara sahip değil. Ve birçok insan için, evde bitki yetiştirmek karmaşık ve göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Ancak Aspara, bu konuda tecrübeli olsun veya olmasın, herkesin mutfak tezgahında bile sebze yetiştirebilmesini mümkün kılıyor.

Aspara, kullanıcıların taze ve sağlıklı sebzeler ve otlar yetiştirmelerini sağlamak için özel olarak tasarlanmış bir “hidroponik kapalı akıllı bahçe” şeklinde tanımlanıyor. Akıllı bahçe, sebzelerinizin ihtiyaç duyduğu doğru besinleri ve aydınlatmayı sağlamak için LED ışıklara, otomatik sulama sistemine ve gelişmiş sensörlere sahip. Akıllı telefon uygulamasıyla da bitkileriniz hakkındaki her şeye kolayca erişebiliyorsunuz.

Aspara’nın geliştiricileri, bu akıllı ürünü hayata geçirmek için bir kitlesel fonlama kampanyası başlattılar. Ve kampanyanın bitimine henüz süre olmasına rağmen hedefledikleri fon miktarına ulaştılar. 329 dolardan başlayan ön sipariş fiyatlarına sahip olan akıllı bahçe, sahiplerine Nisan 2019’dan itibaren ulaştırılacak.

Daha fazla ayrıntı için buradan projenin kitlesel fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder