close

Birçoğumuz bitki yetiştirmekten büyük keyif alsak da şehir yaşamının kısıtlı imkanlarından dolayı küçük saksılarla yetinmek zorunda kalıyoruz. Eğer eviniz yeterince güneş almıyorsa veya yetiştirmek istediğiniz bitki saksıda yetiştirmeye uygun değilse ne yazık ki bu da mümkün olmuyor. Tüm bu zorluklara karşın, evinizin içinde rahatlıkla bitki yetiştirebileceğiniz akıllıca geliştirilmiş bir proje var; iHarvest.

Kimyasal madde kullanmadan, dış mekana göre %30-%50 daha hızlı ve 30 farklı bitki türü yetiştirebildiğiniz iHarvest, tasarımıyla da dikkat çekiyor. Kurulumu ve kullanımı oldukça kolay olan bu ürün, minimum bakım gerektirerek yıl boyunca hasat almanızı sağlıyor. En önemli özelliklerden biri ise dikey tasarımı nedeniyle oldukça az yer kaplaması. Bu özelliği ile en küçük dairelerde, en küçük odalarda rahatlıkla yetiştiricilik yapılabiliyor.

iHarvest, bitki yetiştirmek için toprağa ihtiyaç duymuyor. Optimal büyümeyi sağlamak için doğru miktarda su ve besin maddesini kullanıyor. Bunun sonucunda bitkiniz daima mükemmel miktarda su ve besin aldığı için, kök sistemlerini geliştirmek yerine daha hızlı büyümeye ve meyve vermeye odaklanıyor. Hidroponik denilen bu topraksız yetiştirme sisteminin NASA tarafından uzayda bitki yetiştirmek için geliştirildiğini hatırlatmakta fayda var.

Toprak olmadığı için bitkilerin hastalık veya mantar kapma olasılığı da minimuma indirgeniyor. Böcek ilacı, gereksiz bitki öldürücü ve GDO içermeyen bitkileri evinizde yetiştirebildiğiniz iHarvest ürünü şu anda proje aşamasında ve fonlanmayı bekliyor. Tahmini teslimat zamanı ise Eylül 2019.

Buradan projenin kitlesel fonlama sayfasına giderek detaylı bilgi alabilir ve avantajlı fiyatlarla ön sipariş verebilirsiniz.

Yorum Gönder

2 × two =