close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Etkinbot Akıllı Böcek Robotik Eğitim Kiti Ön Siparişe Açıldı

Çocuklara eğlenceli bir şekilde kodlama, robotik ve elektronik öğretmeyi hedefleyen eğitim kiti Etkinbot ön siparişe açıldı. Arıkovanı üzerinden başlattığı kitlesel fonlama kampanyasıyla fon toplamaya başlayan robotik eğitim kitine erkenden sahip olabilirsiniz.

Yerli bir proje olan Etkinbot, STEM eğitim programı kapsamında özel okullar, devlet okulları, özel kurslar ve maker atölyelerinde verilen robotik, kodlama, elektronik ve Kendin Yap (Maker) eğitimlerinde kullanılmak üzere tasarlandı. Eğitim kitini ayrıca bireysel olarak da satın alabilir, bir yandan eğlenirken çocuğunuzla birlikte robotik ve kodlama öğrenebilirsiniz.

Çocukların kolay kullanabileceği bir arayüze sahip olan Etkinbot ile okuma yazma bilen tüm çocuklar, eğitici kontrol programı ile farklı senaryolar oluşturabiliyor. Oyun havasında geçen eğitimlerde oluşturdukları senaryolar ile temel kodlama algoritmalarını ve sensörlerin çalışma mantığını öğrenebiliyorlar.

Robotun üzerinde yerleşik olarak kullanıcı butonu, reset butonu, buzzer, USB girişi, RGB Led, uyarı Ledleri, çizgi izleme sensörleri ve geliştirme pin setleri yer alıyor. Yerleşik özelliklerin yanında geliştirme pinleri aracılığıyla, robotik kodlama eğitimlerinde ihtiyaç duyulan tüm robotik sensörler Etkinbot üzerinde kullanılabiliyor. Görüntü, ses, renk, ısı, ışık ve ivmeölçer bu sensörlerden bazıları.

Çocukların yeni nesil teknolojileri daha rahat kavramasını ve teknoloji üretmeyi öğrenmesini hedefleyen Etkinbot, Arıkovanı’nda kitlesel fonlamaya açılmış durumda. Seri üretime geçmek için 83.200 TL fon hedefi belirlenen projenin önünde uzun bir yolculuk var.

Bu yolculukta projeye destek vermek ve çocuğunuza kodlama ve robotik konularını öğretmek için avantajlı fiyatlarla ön sipariş verebilirsiniz. Farklı fiyat paketleriyle ürünleri ayrı ayrı alabileceğiniz gibi, Akıllı Böcek, robot pisti, Bluetooth modülü, ultrasonik mesafe seönsörü, ses sönsörü, LCD ekran ve ışık sensöründen oluşan eğitim kitine 550 TL’ye sahip olabilirsiniz.

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için Arıkovanı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder