close

World of Warcraft ile zirvesini yaşayan MMORPG (Devasa Çok Oyunculu Çevrimiçi Rol Yapma Oyunu) türü, son dönemde birbirlerine benzer yapımlardan fazlasını üretememişti. Kitlesel fonlamada 1 milyon doları aşkın destek toplayan Chronicles of Elyria ise türün hayranları tarafından beklenen yeni dönemi başlatma potansiyeli gösteriyor.

Oyunun geliştiricisi Soulbound Studios, 900 bin dolar hedefle Kickstarter’da başlattığı kitlesel fonlama kampanyasını 1,36 milyon dolar toplayarak tamamladı.

Chronicles of Elyria, karakterlerin yaşlandığı tek MMORPG olma özelliğine sahip ve oyuncuları karakterlerinin ötesinde düşünmeye zorluyor.

Oyun karakterlerin birbirlerinin serüvenlerinde büyük rol oynamalarını mümkün kılıyor. Kapalı bir ekonomiye, sınırlı kaynaklara ve tekrarlanamayan görevlere sahip yapımın sanal dünyasındaki her bir yapı tamamen yok edilebilir.

Chronicles of Elyria, oyuncuları karakterlerinin 10 yılını yaşamaya davet ediyor. 14 ay gibi bir sürede tamamlanan bu süreçte karakterler yaşlanıyor ve en nihayetinde ölüyor.

Ölen yalnızca karakterin vücudu; ruhu ise reenkarne olarak bir öncekinden çok daha güçlü bir şekilde yaşama dönüyor ve yeni vücudunu buluyor. Öte yandan oyuncular evlenebiliyor ve çocuk sahibi olabiliyor.

15 yaşında başlayan her karakter 100 yaşına kadar yaşayabiliyor. Fakat savaş esnasında yaşanan her ölüm, karakterlerin ömrünü kısaltıyor. Stüdyo, her ölümün karakterin yaşından ortalama 2 gün aldığını belirtiyor. Fakat eğer Kral gibi önemli bir karakteriniz varsa, ölümlerin ömrünüze etkisi çok daha büyük olacak. Kaybedeceğiniz 4 savaş, karakterinizin sonsuza kadar yok olması anlamına gelebilecek.

Yorum Gönder

14 − 8 =