close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Elektrik Üreten Akıllı Perde Solar Curtain Hedefine Ulaştı!

Yerli bir girişim ürünü olan akıllı perde Solar Curtain hedeflediği fon miktarına ulaştı. Geliştiricilerin Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyası başlattığı elektrik üreten akıllı perde artık seri üretime geçmeye hazır!

Solar Curtain güneş panellerinden oluşan, katlanabilir ve gerçek perde görevi gören bir güneş perdesi. Güneş ışınlarını elektrik enerjisine çeviren Solar Curtain, evinizdeki elektronik eşyalarınıza güç veriyor.

Üzerine gelen güneş ışınları ile elektrik üreten Solar Curtain, evde, ofiste, otelde, kısacası pencerenin olduğu her yerde kullanılabiliyor. Ürettiği elektriği aküde depoluyor ve televizyon, bilgisayar, aydınlatma, buzdolabı gibi cihazların çalışmasını sağlayarak tasarruf yapmanızı sağlıyor.

Güneş Perdesi’nin çalışma prensibi oldukça basit. Üretilen elektrik aküde depolanıyor, aküden inverter ile ev içerisinde kullanabileceğiniz seviyeye yükseltiliyor ve böylece evinizde kendi ürettiğiniz elektriği kullanabiliyorsunuz.

Elektrik Faturanızı Hafifletin

4 metrelik bir Solar Curtain, günde 1,4 kWh elektrik üretebiliyor. Bu da buzdolabınızı 14 saat, televizyonunuzu 28 saat, 5 adet ampülünüzü 42 saat boyunca elektrik harcamadan kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Kendi ürettiğiniz elektrik ile maç izlemek, bilgisayarda oyun oynamak, yiyecekleri soğutmak bambaşka bir keyif. Üstelik aydınlatma, TV, bilgisayar, buzdolabı gibi ihtiyaçlarınızı elektrik kesilse dahi kullanma imkanına da sahip olabilirsiniz.

Solar Curtain’ın mobil uygulaması sayesinde perdenize uzaktan erişim sağlayabiliyorsunuz. Üretilen elektriği mobil uygulama ile anlık, haftalık ve yıllık olarak görebiliyor, ayrıca üretilen elektrik ile yılda kaç ağacı kurtardığınızı ve karbon emisyonuna ne kadar engel olduğunuzu görebiliyorsunuz.

Montajı, kurulumu ve takıp çıkarması son derece kolay olan Solar Curtain’ın onlarca farklı renk ve model seçeneği bulunuyor. Hatta isterseniz geliştiriciler kişiye özel tasarım da yapıyor.

Avantajlı Fiyatlar İçin Son 3 Gün

Solar Curtain’ın geliştiricileri, bu yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek için Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyası başlattı. Seri üretime geçmek için 100.000 TL fon kaynağı arayan proje sahipleri, ön sipariş yoluyla şimdiye kadar 115.320 TL topladı.

Kitlesel fonlama kampanyasının bitimine 3 gün kalan akıllı perde için ön sipariş vererek avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için buradan projenin fonlama sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder