close
Dünyadaki Son Teknoloji Gelişmeleri

Eğitim Projenizin Başarı Şansını Birkaç Adımla Artırabilirsiniz

Kitlesel fonlama insanlar için fırsat eşitliği yaratan yenilikçi eğitim projelerinin hayata geçmesini sağlıyor. Yalnızca girişimciler değil, öte yandan öğrenciler, eğitmenler ve hatta aileler, daha iyi eğitim için topluluğun desteğini alabiliyor.

Bir eğitim projesini kitlesel fonlama aracılığıyla hayata geçirmek kolay değildir. Bir teknoloji veya donanım projesinde işe yarayan teknikleri kullanmak iyi bir başlangıç fakat yeterli olmayabilir. Yenilikçi eğitim projeleri, başarılı sonuçlar almak için özel bir yaklaşım benimsemek durumundadır.

SADEDE GELMEK

Eğitime yeni soluk ve yöntemler getiren projeler spesifik kitleleri ilgilendirirler fakat toplumun her kesiminden destek görebilirler. Bu nedenle kampanya detaylarında fikir olabilecek en net ve direkt haliyle açıklanmalıdır. Diğerlerini eğitmeye başlamadan önce, hedef kitlenizi eğitmeniz gerekecek. Projenin çözümü ve ortadan kaldırdığı sorun açıkça anlatıldığı takdirde, daha fazla insan önemini kavrayabilir ve başarılı olmasını arzulayarak destek olabilir.

İHTİYAÇ VE ÇÖZÜM

Eğitim projeleri spesifik bir konuya getirdiği reformları açıkça ortaya koymalıdır. Eğitimde değişiklik hassas bir konu olduğundan, kampanyanın başarısı için değişimin gerekliliği insanlar tarafından kabullenilmelidir. Fikrin nasıl uygulamaya döküleceğine dair potansiyel destekçilerin bilgilendirilmeleri gerekir. Öte yandan, bu reforma ihtiyaç duyan insanları göz önünde bulundurulmalıdır.

ÖNEM AŞILAMAK

Eğitim projelerinin kitlesel fonlama kampanyaları kolay pazarlanabilir ve topluluğun destek beyan etmeyi tercih ettiği konulardır. Bir ünlünün veya eğitim sektöründen bir otoritenin desteği kampanyanın başarı şansını artıracaktır. İyi niyetleriniz yeterli değildir; her ne kadar topluluğun yararına da çalışıyor olsanız, kampanyanızın başarılı olması için eforlarınızı pazarlamanız gerekir.

Örnek vermek gerekirse, diyelim ki çocuklara kodlama öğreten benzersiz bir yazılım fikrini hayata geçirmek istiyorsunuz. Kampanyanıza Bill Gates ya da Mark Zuckerberg’in kodlama yeteneklerinin ne kadar önemli olduğuna dair görüşlerini eklemeniz, projenizin daha ciddiye alınmasını sağlayacaktır.

Arıkovanı’ndaki eğitim projelerini buradan inceleyebilirsiniz.

Yorum Gönder

thirteen + 8 =