close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Düzenli Uyku Hayalini Gerçeğe Dönüştüren Akıllı Uyku Robotu

Herkes kafasını yastığa koyduğu gibi uyumada veya gece boyunca rahat ve kesintisiz bir uyku çekmede başarılı değil. Araştırmalar da dünyada her beş insandan birinin uyku eksikliği çektiğini gösteriyor. Somnox da yıllardır özlediğiniz düzenli uyku hayalini gerçeğe dönüştürmeye geliyor.

Somnox sadece sevimli ve rahat olduğu için değil, daha hızlı uykuya dalmanızı, kesintisiz bir şekilde daha uzun uyuyabilmenizi ve daha enerjik uyanmanızı sağladığı için de mükemmel bir uyku arkadaşı olarak öne çıkıyor.

Peki bu yer fıstığı görünümlü cihaz tüm bunları nasıl gerçekleştiriyor? Somnox’un geliştiricileri üç ana unsuru öne çıkarıyor: Nefes düzeni, ses ve hissiyat. İnsan nefesini taklit eden robot, yaydığı nefes sesi ve ritmi sayesinde kullanıcısının daha çabuk uykuya dalmasını sağlıyor. Dahili hoparlöründen yayılan kalp ritmi, su sesi veya medidatif sesler de buna yardımcı oluyor.

Geliştiriciler, tüm vaatlerinin boşa olmadığını kanıtlamak adına bir dizi bilimsel verilerle güçlendirdikleri bilgilendirici makale de yayınlamışlar. Makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

Kickstarter üzerinden kitlesel fonlama yolculuğuna başlayan Somnox projesi, kullanıcılardan da büyük ilgi görmüş durumda. Kampanya sürecinin henüz dördüncü gününde hedefine ulaşan proje, 481 kişiden 190 bin euro fon toplamayı başardı.

Ön sipariş fiyatı 449 euro olan Somnox hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

15 + 6 =