close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Dünya’nın En Küçük Osiloskobu Minis İle Tanışın

Dünya’nın en küçük osiloskobu Minis İle tanışın. Mobil tabanlı ve cep boyundaki Minis, osiloskopların çok pahalı ve ilkel olması problemlerini, elektronik ölçüm cihazlarını tamamen değiştirerek ve herkese ulaşabilir kılarak bertaraf ediyor.

Bilmeyenler için oiloskop kısaca elektrik gerilimindeki zamana bağlı olan değişimleri görebilmemizi sağlayan bir ölçüm cihazıdır. Günümüzde elektronikle ilgilenenler tarafından sıklıkla kullanılan osiloskoplar görüntü olarak mikrodalga fırını ya da eski bir radyoyu anımsatmaktadır.

Laboratuvarlarda geniş alan kaplayan bu cihazlar yaklaşık 3 kilogram ağırlığında oldukları için kolayca taşınamamaktadır. Oldukça pahalı olan bu cihazların üzerindeki ekran ve tuşların kullanımı karmaşık ve zordur.

Compocket isimli genç Türk mühendis ekibi tarafından oluşturulan Minis ise tüm bu dezavantajları avantaja çevirmeye geliyor.

Minis pratik kullanımıyla, güç kaynağına bağlamayı, kalibrasyon ayarı yapmayı, düğmeler ve tuşlarla uğraşmayı gerektirmiyor. Tek yapılması gereken MINIS uygulamasının indirildiği telefon, tablet veya bilgisayarı Minis’e temin edilen USB kablo ile bağlamak. Kullanıcı dostu uygulama arayüzü ile ölçümlerinizi parmaklarınızın ucunda gözlemleyebilir, dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz.

Minis’i cebinizde taşıyıp dilediğiniz yerde çalışabilir, pratik kullanımıyla çok daha rahat ve teknolojik bir ölçüm deneyimine kavuşabilirsiniz.

Türk girişim Compocket tarafından geliştirilen Compacket, seri üretime geçmek için Arıkovanı üzerinden kitlesel fon kampanyası başlatmaya hazırlanıyor. Ön sipariş yoluyla fon toplayacak olan girişim bunun öncesinde siz potansiyal kullanıcıların ve destekçilerin yorumlarını bekliyor.

Buradan Minis’in kitlesel fonlama sayfasına giderek ürün hakkında detaylı bilgi alabilir ve görüşlerinizi Yorumlar bölümünden geliştirici ekiple paylaşabilirsiniz.

Yorum Gönder