close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Dünyanın En Küçük Osiloskobu Minis Hedefine Ulaştı!

Dünyanın en küçük osiloskobu Minis, Arıkovanı üzerinden başlattığı kitlesel fonlama kampanyasında hedeflediği fon miktarına ulaştı!

Osiloskoplar büyük, taşınması zor, kullanabilmeniz için de elektriğe bağlamanız gereken cihazlardı. Ta ki yerli girişim Compocket Minis’i tasarlayana kadar.

Laboratuvarlarda geniş alan kaplayan bu cihazlar yaklaşık 3 kilogram ağırlığında oldukları için kolayca taşınamamaktadır. Oldukça pahalı olan bu cihazların üzerindeki ekran ve tuşların kullanımı karmaşık ve kullanımı epey zor.

Mobil tabanlı ve cep boyundaki Minis, elektronik ölçüm cihazlarını tamamen değiştirerek ve herkese ulaşabilir kılarak bu problemleri bertaraf ediyor.

Minis pratik kullanımıyla, güç kaynağına bağlamayı, kalibrasyon ayarı yapmayı, düğmeler ve tuşlarla uğraşmayı gerektirmiyor. Tek yapılması gereken Minis uygulamasının indirildiği telefon, tablet veya bilgisayarı Minis’e temin edilen USB kablo ile bağlamak. Kullanıcı dostu uygulama arayüzü ile ölçümlerinizi parmaklarınızın ucunda gözlemleyebilir, dilediğiniz gibi çalışabilirsiniz.

Minis’i cebinizde taşıyıp dilediğiniz yerde çalışabilir, pratik kullanımıyla çok daha rahat ve teknolojik bir ölçüm deneyimine kavuşabilirsiniz.

Türk girişim Compocket tarafından geliştirilen Minis, seri üretime geçmek için Arıkovanı üzerinden kitlesel fon kampanyası başlatmıştı. Kampanyanın bitmesine 20 gün kala proje hedeflediği fon miktarına ulaştı. 100 bin TL’nin üzerinde fon toplayan ekip artık Minis için seri üretim sürecine girmeye hazır.

Ön sipariş süreci devam eden Minis hakkında buradan detaylı bilgiye ulaşabilir ve avantajlı fiyatlarla ön sipariş verebilirsiniz.

Yorum Gönder

8 − four =