close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Çocuklara Kodlama Öğreten Kodris Yola Çıkmaya Hazır!

Çocuklara kodlama öğreten mobil uygulama Kodris, Arıkovanı üzerinden başlattığı kitlesel fonlama kampanyasında hedeflediği fonu topladı ve yola çıkmak için gün saymaya başladı!

“Yeterince oyun oynadık, şimdi kendi oyunumuzu geliştirme vakti!” diyerek yola çıkan Kodris projesi, ilköğretim ve ortaöğretim seviyesindeki öğrencilerin gerçek bir programlama dili öğrenmesi (Python) ve öğrendikleriyle mobil oyunlar geliştirebilmesini sağlıyor.

Öğrenmesi ve üzerinde bir şeyler geliştirilmesi kolay olarak tasarlanan Kodris platformunda 8 yaşından 16 yaşına kadar farklı seviyelerdeki gençlerin kolayca uygulama geliştirebileceği belirtiliyor.

Çocuklar Kodris ile gerçek bir kodlama dili olan Python dilini öğrenme, algoritma kurma ve kurulan algoritmayı kodlayabilme, analitik düşünme ve problem çözme yetenekleri kazanma gibi birçok açıdan kendini geliştirme şansı elde ediyor.

Bir yerli girişim ürünü olan Kodris, hedeflerini gerçeğe dönüştürmek için Arıkovanı üzerinden ön siparişe açıldı. 100.000 TL fon toplama hedefiyle yola çıkan proje, fonlama sürecinin bitmesine henüz 30 gün kala hedefini aştı bile.

Fonlama süreci devam eden Kodris hakkında detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için tıklayın.

Yorum Gönder

16 − 11 =