close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Çocuklar yaz aylarını Arıkovanı projeleriyle geçirecek

Bir eğitim yılını daha geride bırakıyoruz. Karne heyecanı ile birlikte yaza dair planlar da yapılmaya başladı. Peki, çocuğunuz bilim ve teknoloji dolu bir yaz geçirmesini ister misiniz? Arıkovanı Mağazada bulunan ürünlerle çocuğunuzun harika deneyimler yaşamasını sağlayabilirsiniz.

Yaz ayları öğrenciler için çok kıymetli bir dönem. Bu dönemde dinlenmek ve tatilin tadını çıkartmanın yanı sıra eğitici faaliyetlerin içerisinde bulunmak da son derece önemli. Bunu sağlamak için geliştirilen pek çok teknoloji bulunuyor. Şimdi gelin, Arıkovanı Mağazada çocuklarınıza fayda sağlayacak ürünleri birlikte inceleyelim.

Alya 3D Yazıcıyla tanışın!

Ev ve okul kullanımı amacıyla üretilen Alya, çocukların güvenliği düşünülerek tasarlanmıştır. Alya 3D yazıcılarının çıktı kalitesi baskı hassasiyeti ile belirlenmektedir. Alya, çocukların üç boyutlu düşünme kabiliyetlerini geliştirmek amacıyla tasarlanmıştır. Alya ile birlikte sunulan 3D tasarım programı ile çocukların kendi nesnelerini tasarlamaları ve yazıcı aracılığıyla çıktı alabilmeleri sağlanmaktadır.

Makey: Elektronik yapboz dönemi başlıyor!

Makey, birbirine mıknatıslar ile bağlanan ve her biri belirli bir elektronik işlevi yerine getiren yapı bloğu kütüphanesi olarak tanımlanabilir. Aslında temel olarak çocukların oynamaktan büyük keyif aldığı lego mantığı kullanılıyor. Çocuğunuz gerçekleştirmek istediği projeye göre farklı blokları birleştirebilir ve farklı işlevler barındıran robotlar, araçlar ve projeler geliştirebilir. Çocuğunuz Makey ile bu yazı çok yaratıcı bir şekilde geçirecek.

Çocuklara yönelik kodlama kiti: Bulut Board

Teknoloji çağında yaşıyoruz ve kodlama bu çağın en popüler başlıkları arasında yer alıyor. Bulutboard bu noktada çocuklara erken yaşta kodlama ile tanışma imkanı sunuyor. BulutBoard, üzerinde çocukların tüm duyularını etkileyen ışık, sıcaklık, mikrofon, mesafe, grafik ekran, bluetooth gibi pek çok uygulama nodülünü barındıran kodlama ve elektronik eğitim kiti olarak tanımlanabilir. Çocuğunuz BulutBoard rd üzerinden modülleri kendi arasında etkileştirerek yaparken eğlenebileceği uygulamalar gerçekleştirebilir.

Çocuğunuzun bilimle dolu bir yaz geçirmesini istiyorsanız sizleri Arıkovanı Mağazaya bekliyoruz. Arıkovanı Mağazada yer alan ürünler hem size hem de çocuklarınıza yepyeni deneyimler yaşatacak.

 

 

Yorum Gönder