close
Genel

Çocuklar İçin Tasarlanan 3 Faydalı Kodlama Kiti

Kodlama, günümüzde en önemli iş becerilerinden biri haline geldi. Üstelik gelecekte yüksek kodlama becerilerine sahip profesyonellere olan talebin, hemen hemen her sektörde sürekli olarak artması bekleniyor.

Çocukları erken yaşlardan hazırlamak ve bu önemli beceriyi geliştirmeye teşvik etmek birçok şirket için bir misyon haline geldi. Bu anlamda her geçen gün çocuklara kodlama öğreten birçok eğitim programı başlatılıyor.

Bu projelerden bazıları da ilk adımlarını kitlesel fonlama ile atıyor. Biz de kitlesel fonlama platformlarında boy gösteren, çocuklar için tasarlanmış üç kod öğrenme kitini derledik.

Algobrix

Algobrix, çocuklara nasıl kod yazılacağını öğretmeyi amaçlayan en başarılı kitlesel fonlama projelerinden biri. 5 – 13 yaş arası çocuklar için kapsamlı bir kod öğrenme oyunu olan Algobrix, çocuklara, robotun hareketi yardımıyla programlama adımlarını yönlendirerek kodlamayı kapsamlı bir şekilde öğretmeyi hedefliyor.

Etkin Bot Akıllı Böcek

Etkin Bot, modern teknoloji çağının temelini oluşturan robotik, kodlama ve elektronik alanlarında, yaratıcılığın sınırsız olduğu eğitimleri, eğlenceli bir oyuna çeviriyor. Bu sayede, çocukların eğitimlere olan ilgisini sürekli canlı tutarak, fiziksel çıktılarla elektronik, robotik ve kodlama öğrenmesini sağlıyor.

Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyasına hazırlanan proje hakkında buradan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kodris

Kodris Studio, 8 – 16 yaş öğrencilere blok ve metin tabanlı Pyhton dilini ve algoritma kurma becerilerini kazandırıyor. Kodris Studio’da algoritma kurma ve Pyhton dili deneyimini kazanan öğrenciler, Kodris Game ile gerçek hayatta kullanılabilecek platform bağımsız mobil oyunlar geliştirme, Kodris Developer ile de platform bağımsız mobil uygulamalar geliştirme yeteneği kazanıyor.

Kodris de Arıkovanı üzerinden kampanya hazırlığında olan projelerden. Proje hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

14 − eight =