close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Kodlama ve Elektronik Eğitim Kiti Bulut Board Fikirlerinizi Bekliyor

Arıkovanı’na kabul edilen en yeni projelerden BulutBoard, toplumsal düşünme aşamasına başladı. Açık kaynaklı bir yazılım ve donanım platformu üzerine inşa edilen BulutBoard, çocuklara eğlenceli şekilde kodlama ve elektronik öğretmeyi hedefliyor.

BulutBoard’un üzerinde ışık, sıcaklık, mikrofon, mesafe, grafik ekran ve Bluetooth gibi birçok uygulama modülü bulunurken; istenildiğinde mini servo motor da sete eklenebiliyor.

BulutBoard üzerinde dahili olarak bulunan 10 farklı uygulama modülünün her biri ile bağımsız uygulamalar yapılabileceği gibi, birbirleri ile tümleşik uygulamalar da geliştirilebiliyor.

Eğitim kiti açık kaynaklı bir platform olarak kurgulanmış. ARDIONO platformunu destekleyen tüm yazılımlar ile kullanabiliyor. Windows, Linux ve Mac işletim sistemlerini destekleyen kit ile ARDUINO IDE, Scratch , S4A, Visual Studio, Atmel Studio, Eclipse gibi yazılımlar kodlama için kullanılabiliyor.

30.000 TL hedefle kitlesel fonlamaya giren BulutBoard, kampanyasına başlamadan önce potansiyel destekçilerinin fikirlerini bekliyor.

BulutBoard’un içerisindeki modüller ise şu şekilde:

Yorum Gönder