close
Sosyal Girişimcilik Nedir?

Çevreyi Koruyan Yenilikçi Kahve Kapsülü Bluecup

Plastik atıklar, küresel çevre felaketinde önemli rol oynuyor ve bunun olumsuz etkisi büyük ölçüde artıyor. Çevresel zararlı tüketim materyallerinin olumsuz etkileri hakkında konuştukça, daha fazla insan çevre konusunda daha dikkatli davranmaya başlıyor. Kahve kapsülü için yeni bir bakış açısı getiren Bluecup da onlardan biri.

Daha kolay, daha ucuz ve daha hızlı oldukları için çoğunlukla plastik ve tek kullanımlık ürünleri tercih ediyoruz. Ancak ödediğimiz bedel, aslında düşündüğümüzden çok daha yüksek. Farkına bile varmadan gereksiz atık üretmek çok kolay. Günlük kullandığımız tek servislik kahve kapsülleri de buna güzel bir örnek.

Bu küçük kapsüller pratik olabilir ancak plastik ve alüminyum atıkları oluşturdukları için çevre üzerinde büyük bir felaket etkisi vardır.

Bir girişim, bu kapsüllerin yarattığı atık sorununa sürdürülebilir bir çözümle geliyor. En iyi yanı da daha yeşil bir çevre için bizi en sevdiğimiz kahve veya espressodan vazgeçmek zorunda bırakmıyor.

Bluecup, para tasarrufu sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda favori kahve karışımını seçmeye izin veren çevre dostu bir dolum kapsülü olarak öne çıkıyor. Bluecup sistemi, yeniden doldurulabilir kapsüller, değiştirilebilir alüminyum folyolar ve kapsülleri kolayca doldurmanıza yardımcı olacak özel olarak tasarlanmış bir kaşıkla geliyor.

Hem Çevre Dostu Hem Uygun Maliyetli

Bluecup, tek kullanımlık kahve kapsüllerine göre daha çevre dostu bir alternatiftir ve kapsüller 100 defaya kadar kullanılabilir. Ayrıca, tek kullanımlık kapsüller için ödediğiniz fiyatın yalnızca üçte birine mal olduğu için paradan tasarruf etmenizi de sağlar.

Bluecup, kapsülleri kendi seçtiğiniz kahve ile doldurmanızı sağlar, böylece en sevdiğiniz lezzetin tadını çıkarabilir veya isterseniz çeşitli karışımlar yaratabilirsiniz.

Kitlesel fonlama kampanyasıyla hayat bulan Bluecup projesi, 298 destekçiden 22.395 euro fon toplamayı başardı. Destekçiler, 4 doldurulabilir kapsül, özel kaşık, 200 folyo ve 200 gr öğütülmüş espresso içeren başlangıç kitine 37 euro karşılığında sahip oldu.

Bluecup gibi yenilikçi ürünler, önemli sorunlara çözüm getiriyor ve milyar dolar değerindeki pazarları bile yeniden şekillendirebiliyor. Kitlesel fonlama, onlara kalabalığın kolektif gücü aracılığıyla gerekli fonu elde ederek fikirlerini hayata geçirme imkanı sunuyor.

Yorum Gönder

4 + three =