close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Byqee, sıradan bisikletinizi elektrikli bisiklete dönüştürüyor

Alternatif ve doğa dostu ulaşım araçları, teknolojiyle birlikte çeşitlenip gelişerek her geçen gün daha verimli ve kolay ulaşılabilir hale geliyor. Bu gelişmenin temellerini ise insanların artan ilgisinin oluşturduğunu söylemek mümkün. Özellikle kalabalık ve büyük şehirlerdeki artan trafik sorunu, insanları yeni araç arayışlarına çıkarıyor. Tam da bu noktada karşımıza çıkan Byqee, sıradan bisikletleri kolayca elektrikli bisiklete dönüştürerek verimli, ekonomik ve doğa dostu bir çözüm sunuyor.

Byqee nedir?

Byqee; 4 parçadan oluşan ve sıradan bisikletlere entegre edilerek kolayca elektrikli bisiklete dönüşmesini sağlayan bir dönüşüm setidir. 250 Watt güç üreten yüksek torklu elektrik motoru, taşınabilir güç paketi, gaz pedalı ve braketiyle kolayca kurulumu yapılarak sıradan bir bisikletin elektrik gücünden yararlanabilmesini sağlar. Herkes tarafından kolayca yapılabilecek kurulumun ardından yol alabilmek için sadece gaz pedalını ittirmek kalır.

Nerede İsterseniz Şarj Edin

Byqee’nin enerjisini sağlayan güç paketi, kolayca braketten ayrılarak taşınabilecek şekilde tasarlandı. Sadece 1,2 kg ağırlığındaki paket, ayrıca küçük hacmiyle çantanızda rahatlıkla taşınabiliyor. Bu da Byqee güç paketini istediğiniz yere götürerek şarj edebileceğiniz anlamına geliyor. İster ev ister ofis ister bir restoran; Byqee’yi şarj edebilmek için tek ihtiyacınız olan standart bir priz. Base model 3, Pro model 4 saatten az bir sürede tam şarj olabiliyor.

Kolay kurulum, kolay kullanım, kolay sürüş…

Byqee’nin geliştiricileri, onu tasarlarken sade ve eğlenceli bir sürüş deneyimi yaşatmayı amaçladı. Byqee, özellikle elektrikli bisiklet sahibi olmak isteyenler ancak hem maliyetinden çekinen hem de eski bisikletine veda etmek istemeyenler için oldukça verimli bir çözüm sunuyor. Ek maliyetler sıyrılarak, herkes tarafından ulaşılabilir bir elektrikli bisiklet dönüşümü yaratıyor.

250 W gücündeki yüksek torklu elektrikli motoru, Byqee’nin yokuşlarda dahi düz yol rahatlığıyla kullanılabilmesini sağlıyor. Elektrik gücüne ihtiyaç duyulmayan durumlarda ise motor serbest kalarak, normal bisikletler gibi pedallarla hareket etmenize olanak veriyor.

Oldukça verimli bir dönüşüm sunan Byqee, şimdi Arıkovanı’nda kitlesel fonlama kampanyasına hazırlanıyor. Buradan proje sayfasına giderek detaylı inceleyebilir, kampanya öncesinde yorumlarınızla projenin geleceğine yön verebilirsiniz.

 

Yorum Gönder

twenty + 18 =