close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Kodlama ve Elektronik Eğitim Kiti BulutBoard Kitlesel Fonlamada!

Arıkovanı’na kabul edilen en yeni projelerden BulutBoard, 30.000 TL hedefli kitlesel fonlama kampanyasına başladı.

Açık kaynaklı bir yazılım ve donanım platformu üzerine inşa edilen BulutBoard, çocuklara eğlenceli şekilde kodlama ve elektronik öğretmeyi hedefliyor. Çocuklar kiti kullanarak dijital tasarımlarını hayata geçirmek için hiçbir elektronik veya kodlama bilgisine sahip olmak zorunda değiller.

BulutBoard’un üzerinde ışık, sıcaklık, mikrofon, mesafe, grafik ekran ve Bluetooth gibi birçok uygulama modülü bulunuyor. İsteğe bağlı olarak sete eklenen ufak motor ise çocukların hareketli yapılar ve modüller inşa edebilmelerini mümkün kılıyor.

BulutBoard üzerinde dahili olarak bulunan 10 farklı uygulama modülünün her biri ile bağımsız uygulamalar yapılabileceği gibi, birbirleri ile tümleşik uygulamalar da geliştirilebiliyor.

Eğitim kiti açık kaynaklı bir platform olarak kurgulanmış. ArdUİNO platformunu destekleyen tüm yazılımlar ile kullanabiliyor. Windows, Linux ve Mac işletim sistemlerini destekleyen kit ile ARDUINO IDE, Scratch , S4A, Visual Studio, Atmel Studio, Eclipse gibi yazılımlar kodlama için kullanılabiliyor.

30.000 TL hedefle kitlesel fonlamaya giren BulutBoard’un kampanyasını 30 TL ile destek olanlar BulutBoard kupasına sahip olacakken, ilk 50 destekçi 199 TL’ye satılacak BulutBoard’u yalnızca 99 TL destekle ön sipariş edebilecekler.

Temmuz 2017’de teslim edilmesi planlanan BulutBoard projesinin detaylarını ve ödül listesini buradan kampanya sayfasına giderek öğrenebilirsiniz.

Yorum Gönder

two × 5 =