close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Birbirinden Yaratıcı Teknolojiler Yarıyıl Tatiline Özel İndirimlerle Arıkovanı Mağaza’da

Arıkovanı Mağaza’da yarı yıl tatiline özel yüzde 20’ye varan indirimlerle hem eğlenceli hem de öğretici teknolojiler çocukları bekliyor.

Yarıyıl tatiline girmemizle birlikte tüm öğrencileri tatlı bir tatil heyecanı sardı. Ama tatil demek günlerce durmaksızın oyun oynamak, dizi film izlemek, boş boş oturmak anlamına gelmiyor. Dinlenmek elbette tüm çocukların hakkı, ama bunun yanında kendini geliştirmeye devam etmesi de siz ebeveynlere düşen en önemli görevlerden biri.

Çocuğunuzun yarıyıl tatili boyunca hem eğleneceği hem de yepyeni bilgiler ve yetenekler edinerek yaratıcılığını geliştireceği güzel bir fırsat var. Türkiye’nin girişimcilere özel pazar yeri olan Arıkovanı Mağaza’da birbirinden yaratıcı teknolojiler şimdi yüzde 20’ye varan indirimlerle sizi bekliyor.

Bu teknolojilerin arasında Makey 2.0 modüler elektronik yapboz, Alya 3D printer, Bulut Board kodlama kiti ve otizmli çocukları konuşturan Tolkido bulunuyor. Hepsi çocukların farklı bir yeteneğini keşfetmesine yardımcı olan bu ürünler yarıyıl tatiline özel indirim fırsatıyla sizlere sunuluyor.

Makey 2.0 Modüler Elektronik Yapboz

Makey, birbirine mıknatıslar ile bağlanan ve her biri belirli bir elektronik işlevi yerine getiren yapı bloğu kütüphanesi olarak öne çıkıyor. Kütüphanede altı farklı kategori yani altı farklı renk altında toplanmış 95 modül bulunuyor. Yapmak istediğiniz proje doğrultusunda farklı blokları birleştirerek farklı işlevlere sahip robotlar, araçlar ve projeler geliştirebilirsiniz. Örneğin güç, ışık sensörü ve motor modülü ile saniyeler içerisinde aydınlıkta giden ve karanlıkta duran bir araba yapabilirsiniz. Evde bulabileceğiniz karton, makas, plastik şişe vb. malzemeleri kullanarak projenize hayat ve anlam yükleyebilirsiniz. Işık sensörü yerine Makey Blue modülünü kullanarak robotunuzu akıllı cihazlardan kontrol edebilirsiniz.

Alya 3D Printer

Alya, çocukların sınırsız hayal güçlerini kullanarak diledikleri figürleri basabilecekleri bir 3D yazıcı olarak hayalleri gerçeğe dönüştürüyor. Kullanım kolaylığı ve baskı kalitesiyle dikkat çeken Alya, çocukların güvenliği için geri dönüştürülebilir çevreci materyallerden oluşuyor. Üretim malzemesi olarak doğada çözülebilen, çevre kirliliği konusunda duyarlı bir materyal kullanılıyor. PLA olarak adlandırılan bu materyalin hammaddesi mısır, buğday ve şeker kamışı gibi nişasta özlü bitkilerden elde ediliyor. PLA, petrol içermediği için kullanım sırasında zehirli gaz çıkışı gerçekleşmiyor.  

Bulut Board Çocuklar İçin Kodlama Kiti

Çocuklara eğlenceli şekilde kodlama ve elektronik öğretme hedefiyle yola çıkan Bulut Board üzerinde ışık, sıcaklık, mikrofon, mesafe, grafik ekran ve Bluetooth gibi birçok uygulama modülü bulunduruyor. 10 farklı uygulama modülünün her biri ile bağımsız uygulamalar yapılabildiği gibi, birbirleri ile tümleşik uygulamalar da geliştirilebiliyor. Bulut Board, Arduino platformunu destekleyen tüm yazılımlarla kullanabiliyor. Windows, Linux ve Mac işletim sistemlerini destekleyen eğitim kiti ile ARDUINO IDE, Scratch, S4A, Visual Studio, Atmel Studio, Eclipse gibi yazılımlar kodlama için kullanılabiliyor.

Tolkido Otizmli Çocukları Konuşturan Kartlar

İletişim güçlüğü çeken otizmli çocukları eğlenceli oyun kartlarıyla konuşturan Tolkido, her otizmli çocuğa özel kişiselleştirilebilir eğitim kiti sunuyor. Eğitim programı bir pelüş oyuncak ve kartlardan oluşuyor. Kartların içerdiği ses kayıtları, bilgisayar aracılığı ile oyuncağa kaydediliyor. Kartlar oyuncağa yaklaştırıldığında, oyuncak kartların içerdiği ses kayıtlarını seslendiriyor. Kart üzerindeki kelime veya cümleler öğrenildiğinde Tolkido kartlar defalarca değiştirilip kullanılabiliyor.

Hepsi çocukların farklı bir yeteneğini keşfetmesine yardımcı olan bu ürünler yarıyıl tatiline özel indirim fırsatıyla sizlere sunuluyor. Siz de çocuğunuzun yarıyıl tatilini eğlenceli ve öğretici bir yaratıcılık atölyesine çevirmek istiyorsanız, buradan Arıkovanı Mağaza’yı ziyaret ederek bu yenilikçi teknoloji ürünlerini hemen keşfedin.

Yorum Gönder