close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Bir kitlesel farkındalık projesi: MagiCap

Bir gün gerçek olacak, fakat bugün değil.

Espri anlayışına sığınarak söylemek isteriz ki, Arıkovanı’nda gördüğün MagiCap isimli proje henüz geliştirilmeye başlanmadı. Bu şakamıza belki gülüp geçtiniz belki de gerçek olmadığını öğrenince üzüldünüz. Ama inancınızı kaybetmeyin, çünkü bir gün gerçek olacak.

Dikkatinizi çekmek isteriz ki birbirinden yenilikçi birçok teknoloji Türkiye’de üretildi. Belki de birkaç yıl önce görseniz aynı tepkiyi vereceğiniz WeWalk projesi, Arıkovanı’nda fonlanarak hayata geçti ve ülkemize Edison Ödülleri’nde Sağlık & İyi Yaşam kategorisinde ‘altın’ ödülü getirdi.

10 yıl önce evinizdeki perdeden elektrik üretebilecek bir proje görmeyi bekliyor muydun? Arıkovanı’nda fonlanarak hayata geçen Solar Curtain, hem onlarca ev için düşük maliyetli elektrik üretiyor hem de küresel ısınmayla mücadele ediyor. Bunun gibi onlarca proje Türkiye topraklarında doğdu.

Türk girişimciler tarafından geliştirilen Ape X Drone’un dünyanın en inovatif 20 drone’u arasına gireceğini biliyor muydun? Ape X Arıkovanı’nda tam 365 destekçinin 783.955 TL desteği ile başarıyla fonlandı ve dünyanın en inovatif 20 drone’u arasına seçildi. Onlar başardılar. Onlara inananların destekleri ve güveni ile.

Otsimo’nun bugün İçimdeki Hazine uygulaması olma yolcuğunu tahmin edebilir miydin? Yine bir Türk girişimci tarafından özel eğitime ihtiyaç duyan otizmli çocuklar hak ettikleri eğitimi alsın diye geliştirilen mobil platform Otsimo projesi Arıkovanı’nda fonlanarak hayata geçti. Bu yıl Turkcell iş birliği ile “İçimdeki Hazine” adını alarak Türkiye’deki tüm özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklara ücretsiz ulaştırılıyor. Yüzlerce otizmli çocuk onların geliştirdiği platformda eğitimleri alıyor ve yaşadıkları konuşma zorluklarını aşmak için destek alıyor.

Bütün projeler senin desteklerinle, inancınla ve güveninle başarıya ulaştı. Daha niceleri de ulaşmaya devam edecek. Yeter ki sen desteklemeye devam et. Türkiye’nin aydınlık ve genç beyinleri üretmeye, geleceği inşa etmeye devam edecek.

Sen yeter ki bu toprakların genç beyinlere inanmaya, onlara destek vermeye devam et. Haydi, şimdi destek olmanın tam zamanı! Burada desteğini bekleyen onlarca projeyi keşfet!

Yorum Gönder