close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Bilgisayarınızı Şifresiz Koruyan Bluetooth Cihazı

Kişisel bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için akla gelen ilk yöntem çoğunlukla şifre girmek oluyor. Ancak usta hacker’lar tarafından bu engel kolayca aşılıyor. Halberd Bluetooth cihazı ise bilgisayarınız başından kalktığınızda artık başkalarının erişmesini tamamen engelliyor.

Siber suçların sayısı her geçen gün artıyor ve bu da verilerimizi ve gizliliğimizi korumanın farklı yollarını bulmaya itiyor. Halberd bu noktada bilgisayarın koruyucusu olarak hizmet veren yenilikçi bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. GateKeeper’ın geliştirdiği yeni güvenlik cihazı cihazınızın başından ayrıldığınız anda bilgisayarı kilitleyerek başkalarının girmesine engel oluyor.

Halberd, GateKeeper’ın GK-Chain’den sonra ikinci kitlesel fonlama kampanyası. GK-Chain, Anahtar, telefon ve diğer değerli eşyalarınızı takip etmenizi sağlayan çok amaçlı akıllı Bluetooth aleti olan GK-Chain, destekçiler tarafından iyi karşılanmıştı. Kampanya 700’den fazla destekçi tarafından desteklenerek 40.000 doların üzerinde fon toplamıştı.

Halberd’in GK-Chain’den farkı ne?

Halberd Bluetooth cihazı, pil ömründen ödün vermeden geliştirilmiş performans garanti ediyor. Cihaza ayrıca bilgisayarı daha geniş bir aralıktan kilitlemenize olanak tanıyan daha güçlü bir işlemci ve düğme eklendiği belirtiliyor.

Yakınlık doğrulamasını kullanabilmek için ihtiyacınız olan üç şey var: Halberd Smart Bluetooth Key veya Trident App, cihazla birlikte gelen USB kilidi veya dahili 4.0 BLE çipi ve GateKeeper tek kullanıcılı kimlik doğrulama yazılım kodu.

400’den fazla destekçinin hayata geçmesini sağladığı proje 50.000 doların üzerinde fon topladı. Proje ile detaylı bilgi almak için Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder

three × 1 =