close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Arıkovanı Mağaza İle En Yeni Teknolojileri Keşfedin

Dünyanın ilk akıllı bastonu WeWalk, çocuklara kodlama öğreten Bulut Board kodlama kiti, OttoLock akıllı kilit sistemi, Alya 3D yazıcı, Wing akıllı güvenlik yüzüğü ve daha nicesi… Dünyaca ünlü teknoloji şirketleri veya bir grup Harvardlı öğrenci tarafından üretilen projelerden bahsetmiyoruz. Bizzat içimizden birileri tarafından düşünülen ve yaşadığımız topraklarda hayata geçirilen projeler bunlar.

“Adamlar yapmış yahu!” Neredeyse hepimiz, uzak diyarlarda gördüğümüz bir teknoloji için, bir kere kurmuşuzdur bu cümleyi. Ancak bu cümlenin öznesi nicedir çok tanıdık. Yani biz de yapıyoruz. Biz de teknoloji geliştiriyoruz. Fakat çoğumuzun belki haberi bile olmuyor. Türkiye’den çıkan en yeni teknolojileri destekleyerek sizlerle buluşturmak için çabalayan bir platform olarak bu algıyı değiştirmek istiyoruz.

İhtiyaç duyabileceğin yaratıcı ürün ve hizmetlere zahmetsizce ulaşabilmen için sana Arıkovanı Mağaza platformunu sunuyoruz. Arıkovanı’nda kitlesel fonlama kampanyasını başarıyla tamamlamış, yüzlerce insan tarafından beğenilmiş ve ön sipariş aşamasını bitirmiş ürün ve hizmetlere artık Arıkovanı Mağaza üzerinden kolayca ulaşabilirsin.

Çocuğunun erken yaşta kodlama öğrenmesini isteyen bir ebeveyn, Türkiye’den daha kaliteli golcü çıkmasını isteyen bir futbolsever veya kaliteli bir ses elde etmek için pahalı amfiler almak yerine bunu akıllı telefonundan halletmek isteyen amatör bir gitarist olabilirsin. Veya çok daha farklı bir ihtiyacın olup “Keşke şunu da yapsalar!” diyebilirsin. Birçoğu yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Tek yapman gereken ihtiyacın olanı keşfetmek ve sipariş vermek.

Tüm sipariş ve teslimat süreci boyunca aklına takılanları ve merak ettiklerini bizlerle paylaşmaktan çekinme. Sana her türlü desteği vermeye hazırız.

Son söz de teknoloji geliştirilen yaratıcı beyinlere…

Daha önce başarılı bir kitlesel fonlama kampanyasına imza atmış tüm girişimcilere kapımız açık. İnsanların farklı ihtiyaçlarına cevap veren ürün ve hizmetini kullanıcılara daha kolay bir şekilde sunman için sana her türlü desteği vermeye hazırız. Bizimle irtibata geç, yaratıcı teknolojini kitlelerle buluşturmaya hemen başla.

 

Devamını Gör

Arıkovanı nedir?

 

Arıkovanı, Türkiye’nin yerli teknolojilerine destek vererek kullanıcılara ulaşmasını sağlayan kitlesel fonlama platformudur. Dünyada son yıllarda popüler olan ¨crowdfunding¨ Türkçe bilinen ismiyle kitlesel fonlama platformlarının ülkemizdeki temsilcisi olan Arıkovanı, yerli girişimcilere önemli bir imkan sunuyor. Kitlesel Fonlama, kültürümüzde yüzyıllardır var olan ¨imece¨ kavramı ile benzer işlevi görmektedir. Kitle yardımlaşmasının modern bir versiyonu olarak da adlandırılabilir.

 

Arıkovanı ne işe yarar?

 

Arıkovanı, projeler için maddi kaynak yaratma noktasında katkıda bulunur. Bunun için bir kişi ya da kurumun yatırımı yerine, toplumdaki bireylerin irili ufaklı desteğine başvurulan kitlesel fonlama modeli kullanılır. İnsanların farklı ihtiyaçlarına karşılık veren ürün ve hizmetleri kullanıcılara daha kolay bir şekilde sunmak isteyenlere yardımcı olan Arıkovanı, girişimciler için pek çok avantaj sunuyor. Ürünleri başarıyla fonlanan girişimciler ise projelerinin hayata geçmesinin mutluluğunu yaşıyor.

 

 

Arıkovanı geliştirme süreci nasıl ilerledi?

 

Girişimcilerin geliştirdikleri teknoloji projelerini hayata geçirmek için ihtiyaç duydukları kaynağa toplum desteğiyle ulaşmalarına imkan tanıyan Arıkovanı, Turkcell’in katkılarıyla ortaya çıktı. Türkiye’nin girişim ekosistemine fayda sağlamak amacıyla kurulan platform, kısa bir süre içerisinde ülke pazarının lideri haline geldi. Kurulduğu günden bugüne projeler için önemli miktarda destek toplayan Arıkovanı, birçok projenin hayata geçmesine ön ayak oldu.

 

 

Arıkovanı kimler Kullanabilir?

 

Arıkovanı, ülkemizin genç girişimcileri için harika bir kitlesel fonlama platformu. Teknoloji alanında projeler üreten pek çok insan var. Fakat bu projelerin hayata geçmesi de maddi kaynak bulunması ile gerçekleşebiliyor. Arıkovanı bu maddi kaynağın kitle desteği ile toplanması için bir platform yaratarak genç girişimcilere değerli bir kapı açıyor. Girişimciler platform üzerinden projelerini anlatma fırsatına da sahip oluyor.

 

Arıkovanı nasıl Kullanılır?

 

Arıkovanı’nda yer almak için ilk olarak başvuru sürecinin gerçekleşmesi gerekiyor. Girişimciler projeleriyle platforma başvuruda bulunuyorlar. Ardından projenin olumlu karşılanması durumunda proje sahipleri Arıkovanı temsilcisiyle görüşüyor ve projesini anlatıyor. Bu süreç de tamamlandıktan sonra destek aşaması başlıyor. Proje platform üzerinden desteğe sunuluyor. Platform kullanıcıları projeyi beğenileri ile değerlendiriyor. Bir sonraki aşamada ise proje fonlamaya açılıyor. Fonlama süreci için bir hedef belirleniyor ve proje desteklerle o hedefe ulaşmaya çalışıyor. Kullanıcılar da proje sayfası üzerinden değerlendirmelerde bulunabiliyor. Projenin arzu edilen miktarı yakalaması durumunda proje başarı ile fonlanmış oluyor ve üretim aşamasına geçiliyor. Başarı ile fonlanan projenin üretim sürecinin de tamamlanmasıyla birlikte proje Arıkovanı Mağaza’daki yerini alıyor. Arıkovanı Mağaza, sipariş yoluyla en yenilikçi ürünlere ve son teknolojilere avantajlı fiyatlarla ve erkenden sahip olma fırsatı sunuyor.

 

Yorum Gönder

nine + eight =