close

Türk geliştiriciler tarafından tasarlanan Ape X Drone, ön siparişe açıldı. Arıkovanı üzerinden drone’a destek olarak, piyasaya çıkmadan önce avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Ape Drone ekibi tarafından uzun süredir devam eden mekanik ve dizayn geliştirme faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan Ape X, dayanıklı, kolay kullanılan ve taşınan yapısıyla dikkat çekiyor. 3 eksende gimbal kamera sabitleyicisi ve 4K çözünürlüklü kameraya sahip olan drone, tek şarjla 27 dakika boyunca sarsıntısız bir şekilde kaliteli görüntü almanızı sağlıyor.

Drone’un kontrolü, tek elle yönetilen bir kumandayla sağlanıyor. MIME isimli bu kumanda, alıştığımız drone kumandalarından biraz farklı. Üzerinde yönlendirme sensörleri var ve Wii kumandası gibi hareketlerinizi algılayarak drone’a yön veriyor. Arkasında yer alan tuş ile konum koruma (hover) ve GPS teknolojisi ile çalışan eve dön fonksiyonları yönetilebiliyor. “Dünyanın en kolay kullanılan drone’u” iddiasıyla yola çıkan ekip, bu iddialarını MIME kumandasına dayandırıyor.

Drone’un bir başka dikkat çekici özelliği ise FPV (first person view), yani birinci gözden görüş özelliği. Drone üzerine eklenen canlı yayın modülü, FPV kitiyle gelen VR gözlüğüne canlı yayın yapıyor. Böylece uçma deneyimini birinci gözden yaşayabiliyosunuz.

Drone yazılımını dışarıdan almak yerine ekibin bizzat geliştirmesi ve bunun açık kaynak kodlu olması ayrı bir güzellik. Açık kaynaklı yazılımı ile istediğiniz şekilde modifiye edebilir ve kendi geliştirdiğiniz modülü drone üzerine ekleyebilirsiniz.

Avantajlı Fiyata Sahip Olun

Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyasına başlayan Ape X drone, seri üretime geçmek için 200 bin TL fon toplamayı hedefliyor. Perakende fiyatı 2250 TL olarak belirlenen drone, fonlama kampanyasına özel 1300 TL ön sipariş fiyatına sahip. Ape X’in yedek bataryası ise 95 TL karşılığında destekçileriyle buluşuyor.

Proje hakkında detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için Arıkovanı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder