close
Arıkovanı Girişim Haberleri

MikKo Akıllı Termostat İle Kombinizde Yarı Yarıya Tasarruf Sağlayın

Evinizdeki ısı dağılımına hakim olmak, her odayı farklı zamanlarda veya derecelerde ısıtma imkanına sahip olmak istemez miydiniz? MikKo Akıllı Termostat ile tüm bunları yaparak kombinizde yarı yarıya tasarruf sağlayabilirsiniz.

MikKo akıllı oda termostatı, yaşam alanınızda her odanın sıcaklığını birbirinden bağımsız olarak 7/24 programlayabileceğiniz bir iklimlendirme kontrol sistemi olarak öne çıkıyor. Standart oda termostatlarının sunduğu yüzde 30’lara varan tasarruf oranlarını, oda bazlı programlama özelliği sayesinde yüzde 60’lara kadar çıkarabilmesiyle dikkat çekiyor.

9 adede kadar vana kontrolünü destekleyen Mikko, her odanın sıcaklığını oturduğunuz yerden akıllı telefonunuzla ayarlamanızı sağlıyor. Böylece evinizdeki ısı dağılımına hakim olarak dengesiz ısınma durumunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Doğal Gaz Faturasında Yarı Yarıya Tasarruf

Standart oda termostatlarının yüzde 30 civarı tasarruf potansiyeli olduğu belirtiliyor. Mikko ise oda bazlı programlama sayesinde, normal oda termostatları gibi tüm evi ısıtmak yerine sadece kullanımda olan odaları ısıtabiliyor. Geliştirici ekip bu sayede doğal gaz faturalarınızda yüzde 60’lara kadar tasarruf sağlayabileceğinizi belirtiyor.

Üstelik hava değişimlerinde ısıtma sisteminizde ekstra bir ayar yapmanız gerekmiyor. Android veya iOS cihazlarınızdan değişiklikleri anında sisteme uygulayabiliyorsunuz.

İTÜ Çekirdek kuluçka merkezinde geliştirilen akıllı termostat projesi MikKo, şimdi Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyasına başlamak üzere. Ancak bundan önce siz potansiyel kullanıcıların görüş ve önerilini merak ediyor.

Projenin Arıkovanı sayfasını ziyaret ederek MikKo hakkındaki yorumlarınızı geliştirici ekiple paylaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

1 + eleven =