close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Bilim Kurgunun Ötesinde: Akıllı Robot Vector İle Tanışın

Bir robot düşünün. Merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayan, yeri geldiğinde sizinle dertleşen, etrafında olup bitenin farkında olan bir akıllı robot. Kulağa bilim kurgu gibi mi geliyor? Aslında değil.

Teknoloji sayesinde artık bu “fantastik” hayaller, hayal olmaktan çıktı. Ve kitlesel fonlama platformları sayesinde biz kullanıcılar bu gerçekliğe çok daha yakınız. Tıpkı bir kitlesel fonlama projesi olan Vector isimli robot gibi.

Derdinizi Anlayan Robot

Vector evde ayak altında olmasından mutluluk duyabileceğiniz nadir şeylerden biri. Tekerlekleri sayesinde ileri geri hareket edebilen robot, yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda beliriyor. Vector’le iletişim kurmak için ona seslenmeniz yeterli. Sadece “Hey, Vector! Bir sorum var!” deyin ve minik robot anında cevaplasın.

Robotun bilgi dağarcığı epey geniş. Spor, ekonomi ve beslenme gibi birçok farklı konuda sizi bilgilendirmek için can atıyor. Hatta canınız istediğinde fotoğrafınızı bile çekiyor. Yeter ki siz mutlu olun.

Vector etrafında olup biteni gerçekten anlayan nadir robotlardan. Görebiliyor, duyabiliyor, düşünebiliyor ve hatta hissedebiliyor. Bir soru-cevap chatbot’undan ziyade sizinle gerçekten iletişim kurabiliyor.

Kitlesel Fonlama Yolculuğu

Vector’ün yetenekleri ortada. Ancak geliştiricileri ondan çok daha fazlasını bekliyor. Bunun için gelecekte müzik tanıma, haber okuma, bildirim gösterme, mesaj iletme, güvenlik kamerası görevi görme gibi Vector’e pek çok yeni yetenek kazandırmayı hedefliyorlar.

Bu yüzden kitlesel fonlama kampanyası başlatan geliştiriciler, fon hedefi olarak 500 bin dolar fon belirledi. Ancak akıllı robot kullanıcılar tarafından öylesine beğenildi ki kampanya bitimine haftalar kala 1,3 milyon doların üzerinde fon toplamayı başardı.

Kullanıcılar 199 dolar karşılığında, sevimli robotla birlikte geliştirici kitine de erkenden erişim sağlayabiliyor.
Buradan projenin detaylarını öğrenebilir ve siz de Vector için ön sipariş verebilirsiniz.

Yorum Gönder