close
Arıkovanı

Akıllı Park Bariyeri Freepark Ön Siparişe Açıldı

Kişisel park alanınıza yabancıların park etmesini önleyen akıllı bariyer Freepark ön siparişe açıldı. Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyasıyla ön sipariş toplamaya başlayan proje, hayata geçmek için 200.000 TL fon desteğine ihtiyaç duyuyor.

İlk olarak AVM’lerde engelli park alanlarının işgalini önlemek için tasarlanan akıllı bariyer, gördüğü yoğun ilgiden sonra bireysel kullanım için de hizmet vermeye hazır.

Freepark Bireysel, akıllı telefon uygulamasıyla bağlantılı çalışan bir akıllı otopark bariyeri olarak lanse ediliyor. Üzerindeki sensörler sayesinde otomobili tanıyan akıllı bariyer, siz park yerinden ayrılırken otomatik olarak kapanıyor.

Nasıl Çalışıyor?

Akıllı park bariyerinin kurulumu oldukça basit. Ürünle birlikte gelen 4 adet dubel ile yere kolayca sabitleyebiliyorsunuz. Ardından cep telefonu uygulamasını akıllı telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Bariyerin anahtarla açılan iç kısmındaki kare kodu cep telefonu uygulamanıza okutmanız bariyeri açıp kapatabilmek için yeterli. Uygulama bariyerle Bluetooth Düşük Enerji ile iletişim kuruyor. Eğer Bluetooth kapalıysa uygulama açmanız için sizi uyarıyor ve tek tuşla bariyeri açıp kapatabiliyorsunuz.

Freepark’ın dahili bataryası 3 ay boyunca kullanılabiliyor. Şarjı bittikten sonra yeniden doldurması ise 8 saat sürüyor.

Batarya durumu, bariyerin açık mı kapalı mı olduğu gibi tüm bildirimleri mobil uygulamasından görebiliyorsunuz. Ayrıca bariyerinizi kullanmasını istediğiniz başka kişileri de uygulama üzerinden yetkilendirebiliyorsunuz. Bariyerin çalınmalara karşı hırsızlık alarmı olduğunu da ekleyelim.

Freepark akıllı park bariyeri, Arıkovanı’nda kitlesel fonlama kampanyasına başlayarak ön siparişe almayı başlamış durumda. 1.150 TL ön sipariş fiyatıyla sahip olunabilen projeye çeşitli hediyeler karşılığında farklı tutarlarla da destek olabilirsiniz.

Proje hakkında detaylı bilgi almak ve ön sipariş vermek için projenin Arıkovanı sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Gönder