close
Arıkovanı Girişim Haberleri

Akıllı Güvenlik Yüzüğü Wing Toplumsal Düşünme Aşamasında

İnsanların saldırıya uğradıklarında kullanabilecekleri, yüzük formunda tasarlanmış bir panik butonu olan Wing, Arıkovanı’nda toplumsal düşünme aşamasına başladı.

Wing’in altında bulunan butona 3 saniye basılı tutulduğunda, mobil uygulaması üzerinden önceden belirlenmiş numaralara yardım çağrısı gönderiliyor.

Halihazırda 183 Arıkovanı topluluk üyesi tarafından değerlendirilen ve bunların 182’sinden olumlu görüşler alan Wing, seri üretime geçmek için 100.000 TL desteğe ihtiyaç duyuyor. Eğer kampanya hedefine ulaşırsa, Wing’ler Kasım 2017’de ilk sahiplerine ulaştırılacak.

Wing’in mobil uygulaması Apple App Store ve Google Play üzerinden indirilebilecek. Bu uygulama yalnızca yüzüğün kullanıcısı için değil, sevenleri için de bir takım özellikler sunacak. Örneğin kullanıcı mobil uygulama aracılığıyla yüzüğünü telefonuyla eşleştirebilecekken; alarm gönderdiği kişiler de alarmı cevaplayabilecek ve harita üzerinden tam konumunu gerçek zamanlı olarak görebilecek.

Wing ekibi bu ürünü son dönemde kadınlara karşı artan saldırılara karşı geliştirdiklerini belirtiyor: “Amacımız sokakta yürüyen her kadının en az erkekler kadar kendini güvende hisseder ek yürüyebilmesi. Bu sebeple günlük hayatta birçok kıyafet ile kullanılabilecek, herhangi bir takıdan ayırt edilmesi çok zor olan özel bir tasarım seçtik. Bu sayede kadınlar kendi üzerilerinde fark edilmeyen bir panik butonu taşımış olacaklar.”

Wing tek bir şarj ile 2 hafta boyunca çalışabiliyor ve şık tasarımıyla gerçek bir yüzükten ayırt edilmesi zor görünüyor.

Akıllı güvenlik yüzüğünü buradan inceleyebilir ve fikirlerinizi proje ekibiyle paylaşabilirsiniz.

Yorum Gönder

8 + thirteen =