close
DünyaKitlesel Fonlama Kampanyaları

Akıllı Evler İçin Akıllı Güvenlik Cihazı: AKITA

IoT cihazları gelişip çeşitlendikçe, evleri akıllı alanlara dönüştürmek kolaylaşıyor. Akıllı dolaplar, lambalar, kameralar derken bağlı cihazlar hayatımızı bir şekilde daha kolay hale getiriyor.

Ancak işin başka bir yönü daha var: Güvenlik. Bu cihazlar sonuç olarak internete bağlı ve hack’lenme ihtimalleri yüksek.

Bebek izleme kameralarının hack’lendiği haberleri duymuşsunuzdur. Bu, akıllı cihazların hacklenmesinin ne kadar rahatsız edici ve zarar verici olduğuna dair sadece bir örnek. Şirketlerin yakında başa çıkmaya başlaması gereken bir problem ve neyse ki bazıları bunu yapmaya başladı.

Eviniz İçin Anlık Gizlilik Cihazı

AKITA, akıllı ev cihazlarınızdaki hacker saldırılarını tespit etmek ve bu saldırıların gizliliğinize zarar vermesini önlemek için tasarlandı.

Evinizdeki router’ın LAN portuna bağlanan cihaz, ağınızı olağandışı bir aktivite için tarar. Böyle bir faaliyet tespit edilirse devreye girerek eyleme son verir.

AKITA’nın geliştiricileri, cihazın kişisel bilgilerinizi görmediğini belirtiyor. Ayrıca cihazın, internet hızınıza da olumsuz bir etki yapmadığını söylüyorlar.

Bu yılın başlarında, ürünün geliştiricileri kitlesel fonlama kampanyası başlatarak projeyi hayata geçirmeyi başardılar. AKITA, 8.456 kişi tarafından 884.254 dolar fon desteği gördü. En güzel yanlarından biri de akıllı cihazın erişilebilir bir fiyata sahip olmasıydı. AKITA’ya Kitlesel fonlama kampanyasında ön sipariş verenler cihaza 79 dolara sahip olabildi.

Yorum Gönder