close

Türkiye’deki kitlesel fonlama ve girişimcilik kültürünü geliştirmek ve daha geniş kitlelere yaymak için çıktığımız bu yolculukta girişimcilerimizle birlikte birbirinden başarılı işlere imza attık.

Bu yıl Arıkovanı üzerinden kitlesel fonlama kampanyası başlatan Sense Watch, Solar Curtain, Kodris, Etkinbot, Wollox, Freepark, Zulu Kds, Tolkido, Ape X ve YemleBeni projeleri, hedeflerini başarıyla tamamladı.

Yerli drone projesi Ape X, Arıkovanı üzerinden başlattığı kitlesel fonlama kampanyasında rekor kırdı. 783.955 TL fon toplayan proje, Arıkovanı’nda şimdiye kadar en büyük fon miktarına ulaşan proje unvanını elde etti.

Girişimlerimize kitlesel fonlama yolculuklarının ardından destek vermeye devam etmek amacıyla, Türkiye’nin ilk teknoloji girişimleri mağazası olan Arıkovanı Mağaza platformunu hayata geçirdik. Arıkovanı’nda başarıyla fonlanan projeler, Mağaza üzerinden sipariş almaya devam ediyor.

Bu yıl 19 Mayıs’ta kitlesel fonlama platformumuzu gençlere devrettik. Genç Arıkovanı adını verdiğimiz bu projede liseli gençler birbirinden başarılı teknoloji projeleriyle boy gösterdi. Destekçilerimiz sanal para olan ArıCoin aracılığıyla genç girişimcilerimin projelerini fonladı.

Girişimcilik ve teknoloji kültürünü geliştirmek amacıyla, şu an beşinci sayısını okuduğunuz girişimcilik kültürü dergisi Founders’ı yayına aldık. Dergilik platformundan ücretsiz sunduğumuz Founders, şimdiye kadar 130 binin üzerinde indirildi.

Girişimci ve kreatif beyinleri bir araya getirmek amacıyla Creathon adını verdiğimiz yaratıcı hikaye anlatma etkinliği düzenledik. Etkinliğin sonunda tüm katılımcılar yeni projelerinde kullanmak üzere birbirinden değerli fikir ve deneyimler elde etti.

Şimdiye kadar neler yaptığımızı daha detaylı görmek için 2018.arikovani.com‘u ziyaret edebilirsiniz.

Arıkovanı ekibi olarak Türkiye’deki kitlesel fonlama ve girişimcilik kültürünü geliştirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. 2019 yılında da birlikte daha çok projeyi hayata geçirmek dileğiyle…

Yorum Gönder