close

En Çok Okunanlar

ARIKOVANI

Arıkovanı Girişim Haberleri

Ekranlarını Özgürleştir: Wollox Pro

Ekran Resmi 2019-12-06 16.28.42

Hızla gelişen teknolojiyle birlikte, kullandığımız her cihaz daha fazla interaktif hale geldi. Henüz 50 yıl önce, kumandası bile olmayan siyah beyaz televizyonlar kullanırken, bugün televizyonlar üzerinde çizimler yapabilir, uzaktan etkileşimlerde bulunabilir hale geldik. Tam da bu noktada karşımıza çıkan Wollox Pro, Arıkovanı’nda kitlesel fonlama kampanyasına başladı ve desteklerini bekliyor.

Wollox Pro, özgün teknolojisi sayesinde sıradan televizyonuz ya da projeksiyon cihazınızı bir tablet ya da akıllı tahta gibi kullanabilmenizi sağlıyor. En kullanıcı dostu özelliklerinden biri ise, her türlü işletim sisteminde çalışması ve ek yazılım gerektirmemesi. 15 saniyelik kalibrasyon işleminin ardından kolayca kullanılabiliyor.

Nasıl çalışıyor?

Wollox kalemini ekran üzerinde kullanırken, yapay zeka ile güçlendirilmiş akıllı sensörler, ekran önündeki ışık havuzunu piksel detayında takip eder. Her hareketinizi bilgisayara eşzamanlı aktararak ekranın interaktif ve dokunmatik hale gelmesini sağlar.

Kullanıma geçmek için tek yapmanız gereken, USB aracılığıyla Wollox sensörünü ekrana bakacak şekilde yerleştirmek. 15 saniyelik kalibrasyon işlemi ardından Wollox kalemiyle ekran üzerinde her türlü işlemi gerçekleştirebilirsiniz!

Nerede kullanılabilir?

Ev: Wollox ile evdeki televizyonunuzu etkileşimli hale getirin. Çocuğunuzla beraber özgürce akıllı tahta gibi yazın, çizin, düzenleyin.

Okul: Wollox ile projeksiyon cihazlı sınıflarınızdaki tahtaları etkileşimli hale getirin. Akıllı tahta gibi yazın, çizin, düzenleyin.

İş: Wollox ile toplantı odalarınızdaki projeksiyon cihazlı tahtaları etkileşimli hale getirin. Akıllı tahta gibi yazın, çizin, düzenleyin. Sunumlarını daha etkili hale getirin!

Projeksiyon cihazlarını ve televizyonları etkileşimli hale getiren Wollox Pro, şimdi Arıkovanı’nda kitlesel fonlamada! Buraya tıklayarak proje sayfasını inceleyebilir, ön sipariş fırsatlarından yararlanarak projeye katkılarda bulunabilirsin!

 

Devamını Oku

İpuçları

Dünyadaki Son Teknoloji Gelişmeleri

Elektrikli Uçak İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

elektrikli uçak

Elektrikli araçların yükselişe geçtiği bir döneme şahitlik ediyoruz. Her gün bu konuda yeni bir gelişme yaşanıyor ve durum böyle olunca ilkler de ardı ardına geliyor. Geçtiğimiz günlerde Kanada, Vancouver’da da bu konuda bir ilk yaşandı. Ticari kullanım için üretilen elektrikli uçak ilk uçuşunu gerçekleştirdi ve tarihe geçti.

Kanada, Vancouver geçtiğimiz günlerde tarihi bir olaya şahitlik etti. Yılda yarım milyon yolcu taşıyan bir filoyu işleten Harbour Air, MagniX tarafından 15 dakika boyunca Fraser Nehri boyunca elektrikli deniz uçağını uçurdu. Bu uçuşta kullanılan uçak, ticari kullanım için inşa edilen ilk elektrikli uçak olarak tarihe geçti. Konu hakkında konuşan Harbour Air ve magniX yetkilileri, “Bu tarihi uçuş, havacılıkta üçüncü çağın başladığını, yani elektrik çağını işaret ediyor” ifadelerini kullandı.

Elektrikli uçaklar yeni bir dönemin başlangıcı olabilir

Elektrikli uçaklar, yeni bir dönemin başladığını işaret ediyor ve pek çok yenilik vadediyor. Düşük işletme maliyetleri ve sıfır emisyon elektrikli araçların en önemli avantajları arasında yer alıyor. Buna karşın otomobil ve trenlerden çok daha büyük bir mühendislik zorluğu olduğu da bir gerçek. Bir elektrikli uçağın uçuşa geçmesi ve uçuşunu sürdürebilmesi için büyük piller ve motorlar gerekmektedir.

Harbour Air, nihai hedefinin 40’tan fazla deniz uçağı filosunun elektrifikasyonunu gerçekleştirmek amacıyla daha fazla uçağı dönüştürmek olduğunu açıkladı. Havayolu, bunun iki yıla kadar sürebileceği belirtiyor. Şu anda geliştirilen uçağın pilleri 100 mil ile sınırlı olduğu için uçakların menzili ile ilgili olarak üstesinden gelinmesi gereken bir takım konular var.

MagniX’in CEO’su Roei Ganzarski konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Henüz istediğimiz aralığa ulaşmış değiliz. Fakat geldiğimiz nokta bile bu devrimi başlatmak için yeterli.¨ dedi.

Evet, ticari kullanım için üretilen elektrikli uçak ilk uçuşunu gerçekleştirdi ve yaşanan bu heyecan verici gelişmenin ardından elektrik destekli uçuşlardaki menzil sınırlamalarının aşılması bekleniyor. Ticari olmayan bir elektrik uçağı, Atlantik ve Pasifik Okyanuslarını 2017’de dünya turu gezisinin bir parçası olarak geçmişti. Geçtiğimiz günlerde Kanada, Vancouver’da ticari amaçlı bir elektrikli uçağın bir ilke imza atması önümüzdeki dönem için heyecan verici bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

 

Devamını Oku

Dünya

Kitlesel Fonlama

Kitlesel Fonlamaya Dair İpuçları

Kitlesel Fonlama Kampanyası Başlatmadan Önce Yanıtlamanız Gereken 10 Soru

kitlesel fonlama

Kitlesel fonlama, fikirlerini hayata geçirmek isteyen girişimcilere ve mucitler için para toplama sürecini daha demokratik bir hale büründüren devrimsel bir yöntemdir. Fakat basının ve büyük yayınların çoğunlukla kitlesel fonlamadan çıkan başarı hikayelerine odaklanmaları, tecrübesiz girişimcilerin yöntemin gerçekliğiyle yüzleşmelerini zorlaştırır. Sürekli başarılarından bahsedilen kitlesel fonlamanın fazla efor gerektirmediğini düşünmek, hayal kırıklığıyla sonuçlanan kampanyalara sebebiyet verir.

Devamını Oku

Sosyal Girişimcilik